Bu da oldu... Ekip otosunda fuhuş yapan polisler gözaltına alındı

Edirne'de polisin düzenlediği fuhuş operasyonunda gözaltına alınan 22 şüpheliden 5'i tutuklandı. Soruşturmada ekip otomobili içinde fuhuş yaptıkları ve fuhuş yapanlara bilgi sızdırdıkları gerekçesiyle de 4 polis memuru açığa alınarak, haklarında soruşturma başlatıldı.

SHABER3.COM

Edirne Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, 2 ay önce fuhuş yapan ve fuhşa aracılık edip, yer temin edenleri takibe alarak, çalışma başlattı. Çalışma kapsamında belirlenen şüphelilerin il merkezi, Keşan ve Uzunköprü ilçelerindeki adreslerine düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda 22 kişi gözaltına alındı.

4 POLİS AÇIKTA

Yapılan soruşturma kapsamında Edirne Emniyet Müdürlüğü'nde görevli 4 polis memurunun da ekip aracı içinde fuhuş yaptığı ve fuhuş yapanlara bilgi sızdırdıkları belirlendi. 4 polis memuru valilik kararı ile açığa alınıp, haklarında soruşturma başlatıldı.

Emniyetteki soruşturmalarının ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden N.D., adlı kadın ile birlikte erkek şüpheliler G.K., S.S., M.T. ve A.Ö., 'Fuhuşa teşvik etmek veya yaptırmak, aracılık etmek, yer temin etmek' gerekçesiyle tutuklandı. Diğer şüpheliler ise adli kontrol kararı ile serbest bırakıldı.

UZUNKÖPRÜ İLÇE EMNİYET MÜDÜRÜ DE İNSAN KAÇAKÇILIĞI VE RÜŞVETTEN TUTUKLANDI

Bu arada yine Edirne’de Uzunköprü İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Tekin, göçmen kaçakçılığı ve rüşvet suçlamasıyla tutuklandı.

Edirne Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, kentte kaçakçılık yapan bir çeteye yönelik çalışma başlattı.

Uzunköprü ilçesinde de bu kapsamında 10 kişi gözaltına alındı. Uzunköprü İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Tekin’in de çeteyle bağlantılı olduğu öne sürüldü.
Emniyet Müdürü Mustafa Tekin

4’üncü sınıf emniyet müdürü Tekin, iki hafta önce görevden alınarak il emniyet müdürlüğünde görevlendirildi. Önceki gün de gözaltına alındı.

Tekin dahil 11 şüpheli dün adliyeye sevk edilirken bunlardan dördü savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı. Yedi şüpheli ise tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi.

Kaçakçılıkla suçlanan üç kişi adli kontrolle serbest bırakıldı. Tekin ise kaçakçılık ve rüşvet almak suçlamasıyla tutuklandı.

<< Önceki Haber Bu da oldu... Ekip otosunda fuhuş yapan polisler gözaltına... Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER