Berk baba hasretiyle vefat etti

Ağır engelli olan oğluyla birlikte hastaneden yardım çığlığını duyurmaya çalışan Fatma Görmez bugün 14 yaşındaki, kendisi gibi engelli oğlunu kaybetti

Fatma Öğretmenin çığlığı...

Konya'da Fatma ve Bekir Görmez çifti hakkında Kanun Hükmünde Kararname (KHK) çıkarılıp kapatılmadan önce kentin tek özel üniversitesinde çalışıyorlardı. İşlerini kaybetmek yetmiyormuş gibi bir de Bekir Görmez tutuklandı. Bir gece yarısı kararnamesiyle işinden olan Fatma Görmez ve bütün aile için sonu gelmez hukuksuzluklar kısa sürede bütün hayatlarını altüst etti.

Eşi tutuklanınca 14 yaşındaki engelli oğlu ve 11 yaşındaki kızıyla başbaşa kaldı Fatma Görmez. Kendisinde de işitme kaybı olduğu için cihaz olmadan duyamıyordu. En büyük şoku cezaevindeki ilk görüş gününde yaşadı Fatma Görmez. Yönetim cihazın içeri sokulmasının yasak olduğunu söyledi. Günlerce birbirini göremeyen eşler kalın camın arkasından sadece karşılıklı ağlayabildiler. Birbirlerine tek bir kelime söyleyemeden gözyaşlarıyla anlaşabildiler.

AİLE BOYU CEZA

KHK dönemi hukuksuzlukları sembolü aile için her geçen gün yeni bir dram getiriyordu. Daha önce geçirdiği böbrek rahatsızlığı nüksetti, bir müddet sonra kalbinin su topladığı anlaşıldı. Fatma Görmez eşi tutuklu olarak cezaevindeyken ağır bir kalp ameliyatı da geçirdi.

Güçsüz bedeni bu kadar acıyı kaldıramıyordu. Fatma Görmez 40 kiloya kadar düştü. Sonra ardından ikinci kalp ameliyatı yapıldı.

“En azından malulen emekli olayım” başvurusu savcıya takıldı. Yüzde 96 engelli raporu yok sayıldı.

Sağlığı her geçen gün bozulan Görmez bu süreçte bir kere de gözaltına alınıp bırakıldı. İlerleyen günlerde artık işitme cihazı ile de duyamaz hale gelmişti.

AİLENİN BÜYÜK OĞLU BERK GÖRMEZ VEFAT ETTİ

14 yaşındaki Berk Görmez bir yıldır yaşanan süreçte ağır sağlık sorunlarına maruz kaldı. Yüzde 80 işitme kaybı, gözlerinin görmemesi sebebiyle de 9 ve 10 numara camlı gözlük kullanan Berk birçok sorunla boğuştu. Bağırsak düğümlenmesi sonucu iki ameliyat da o geçirdi. Bir böbreğini kaybetti, durumu bir türlü düzelmedi. Hastalığı nüksetmeden önce çevresiyle iletişimini kesen Berk, yemeden içmeden kesilmiş ve durumu gitgide kötüleşmişti. 

Baba hasreti ve yoklukla büyük sıkıntılar çeken Berk bugün vefat etti

samanyoluhaber.com
<< Önceki Haber Berk baba hasretiyle vefat etti Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER