Ankara'da kirli yarış... Özhaseki'den Yavaş'a ağır ithamlar

AKP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, CHP'li rakibi Mansur Yavaş hakkında ileri sürülen 'sahte senet' iddiasına dair açıklama yaptı. Özhaseki, "Yıllarca siyaset yaptım, bu kadar kirli bir ilişki ağı görmedim" dedi.

SHABER3.COM

"Bundan 3 ay kadar önce, CHP adayı hakkında basında birtakım iddialar çıktı. Bu iddialar üzerinde pek durmadım. Bu beni ilgilendirmiyordu, benim dışımda konuydu. Olayın detayını gazetelerden öğrendim" diyen Özhaseki, bu sorulara yanıt vermesi gereken kişinin Mansur Yavaş olduğunu öne sürdü.

"Ne olduğunu, ilişkileri izah etmesi gereken oydu. Biz de bekledik ki bu sorulara cevap verecek. Hiçbir soruya cevap vermeden bırakıp gitti. Bir mağduriyet edebiyatı yaptı" görüşünü dile getiren Özhaseki, "Sayın Ömer Çelik'i ve beni suçladı. Ben böyle kurnazca işi ilk defa görüyorum. 10 yıldır beraber olan, ortaklık yapan, yiyen içen sizsiniz" ifadesini kullandı.

'BU ŞAHISLA İLİŞKİYE GİRMİŞSİN'

Özhaseki, bahsedilen şahsı hiç görmediğini belirtti. 

Yavaş'a yönelik olarak "Bu şahısla ilişkiye girmişsin, şimdi menfaat çatışması var ki bu olay çıktı. Ortaya atılan bilgilerden bir mahkeme kararı var. O da senedin sahte olduğu; senedin, kendisini suçlayan şahsa ait olmadığı. Burada da kendisinin imza inkardan yediği ceza var" diyen Özhaseki, devamında "Yıllarca siyasetin, ticaretin içinde bulundum. Hukuk tahsili yaptım, bu kadar kirli ilişkiler yumağı görmedim" yorumunda bulundu.


<< Önceki Haber Ankara'da kirli yarış... Özhaseki'den Yavaş'a ağır ithamlar Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER