Ankara'da 'Erdoğan kaybetti' diyen bakan kim?

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) kapalı kapılar ardında seçim hezimetinden 1'inci derecede Recep Tayyip Erdoğan'ın ve ekonomik krizi tsunamiye dönüştüren damadı Berat Albayrak'ın sorumlu olduğu konuşuluyor. Yeniçağ yazarı Orhan Uğurlu çarpıcı bir iddiayı kaleme aldı...

Erdoğan, İmamoğlu için "topal ördek" dedi

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) hükümetinde bir bakanın 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimi'nde sandıktan çıkan sonuçları, “Erdoğan kaybetti.” sözleriyle değerlendirdiği iddia edildi.

Yeniçağ gazetesi yazarı Orhan Uğuroğlu bugünkü makalesinde. “Yerel seçim sonuçlarını değerlendiren bir bakanın ‘İstanbul, Ankara ve İzmir büyükşehir belediye başkanlarını bizzat Erdoğan seçti, maalesef Erdoğan kaybetti' dediği başkent kulislerinde kulaktan kulağa yayılıyor.” ifadelerini kullandı.

İddiayı önceki AKP hükümetlerinde bakan olarak görev almış bir isme sorduğunu belirten Uğuroğlu, eski bakanın "Evet, bir bakanın bu konuşmayı yaptığını ben de duydum." dediğini aktardı.

“KENDİSİNİ ORTAYA KOYMASAYDI AKP TARİHİ HEZİMET YAŞARDI”

“Kim bu bakan? Çok kulis yaptım, ama öğrenemedim” diyen Orhan Uğuroğlu, şöyle devam etti: “Konuştuğum AKP milletvekillerinin bir kısmı, ‘evet biz de duyduk’ derken bir kısmı ise, ‘hiç duymadık’ dediler. AKP'nin kurucularından olan ancak halen milletvekili olmayan eski bakan, ‘Büyük iller kazanılsaydı Erdoğan kazandırdı denilmeyecek miydi? Evet, bir bakanın bu konuşmayı yaptığını ben de duydum.”

“TSUNAMİ'NİN ÖNLENEMEMESİNİN EN ÖNEMLİ SEBEBİ BERAT ALBAYRAK”

Orhan Uğuroğlu, “Madem açık konuşuyoruz o halde ben de soruyorum” diyerek şunları yazdı:

“Erdoğan büyük illeri niçin Millet İttifakı'nın partilerine kaptırdı? Nerede hata yaptı? ‘Başta büyükşehirlerin ve tüm illerin hatta büyük ilçelerin AKP'li belediye başkanlarını bizzat Erdoğan seçti. Görünen en önemli yanlış kamuoyunda da AKP teşkilatlarında da yorgun olarak değerlendirilen adaylardır’ diye yorum yapan eski bakan şöyle devam etti: ‘Ekonomik kriz, 24 Haziran seçimlerinden sonra önlenemedi ve dalga boyutunu da aşarak tsunami etkisi yaptı. Tsunami'nin önlenememesinin en önemli sebebi Sayın Berat Albayrak'ın ekonominin tek patronu olmasıdır.”
<< Önceki Haber Ankara'da 'Erdoğan kaybetti' diyen bakan kim? Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER