Amerika'da havalimanlarında uzun bekleme sürelerinden firmalar şikâyetçi

Amerika’nın önde gelen havayollarını ve seyahat acentalarını temsil eden bir grup, senatörlere bir mektup yazarak limanlardaki uzun bekleme süreleri konusunda şikayette bulundu.

SHABER3.COM

Firmalar, ABD Başkanı Donald Trump’ın mevcut gümrük memurlarını yoğun olarak Meksika sınırına kaydırması sonucu havalimanları ve limanlarda yolcuların uzun süreler işlemleri için beklemek zorunda kaldıklarına dikkat çekti.

Amerika’nın önde gelen havayolu şirketleri, American Airlines, United Airlines, Soutwest Airlines başta olmak üzere kurye şirketi Fedex ve Amerika Seyahat Birliği, Kürsel İş Seyahatleri Birliği ve Hava Taşımacılığı birliği mektuba imza atan kurumlar oldu.

Mektupta sınır devriyelerine katkıda bulunulması çağrısı yapıldı.

Senatörlere yazılan mektupta firmalar, “Seyahat edenler uzun bekleme sürelerine maruz kalmamalılar. Bundan kaynaklı olarak ticaretimize ve Amerika ekonomisine zarar gelmesini önlemeliyiz.” ifadelerini kullandı.

Geçen hafta Beyaz Saray, Amerika’nın Meksika sınırındaki güvenliğin arttırılması için 4,5 milyar dolarlık daha kaynak arayışına girdi.

SINIRA 300 GÜMRÜK MUHAFAZA MEMURU DAHA

Bu yılın başında Trump yönetimi, 300 sınır ve gümrük muhafaza memurunu daha Meksika sınırına kaydırmıştı.

Cuma günü yapılan açıklamada da Amerika’nın güneyindeki Meksika sınırına 186 memurun daha kaydırıldığı duyuruldu.

Açıklamada bu memurların diğer sınır bölgelerinden kaydırıldığı ifade edildi.

Bu kaydırmalar havalimanları ve limanlardaki yolcuların işlemlerinin gecikmesine ve bekleme sürelerinin uzamasına sebep oluyor.

Firmalar mektuplarında bu durumun her seyahat eden yolcular hem de kargo şirketlerinin işlemlerine zarar verdiğine dikkat çekti.

<< Önceki Haber Amerika'da havalimanlarında uzun bekleme sürelerinden... Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER