AKP'nin büyük yalanı deşifre oldu: DEVA'dan geçen 800 kişi değil 71 kişi çıktı

DEVA Partisi Erzurum İl Başkanı Vahit Bingöl, Horasan ilçe teşkilatından istifa ederek AKP'ye geçen üye sayısının 800 değil, 71 olduğunu söyledi.

SHABER3.COM

DEVA Partisi Erzurum İl Başkanı Vahit Bingöl, Horasan ilçesinde partilerinden istifa ederek AKP'ye geçen üye sayısının 800 değil 71 olduğunu, Horasan'daki toplam üye sayılarının 637 olduğunu açıkladı.

AKP Erzurum il binasında dün DEVA Partisi'nden istifa edenler için katılım töreni düzenlendi. AKP Milletvekili Mehmet Emin Öz ve İl Başkanı İbrahim Küçükoğlu'nun da yer aldığı törende Horasan ve Karayazı ilçelerinde DEVA Partisi'nden istifa ettiği belirtilen 800 kişiye AKP rozetleri takıldı.

DEVA Partisi Erzurum İl Başkanı Vahit Bingöl, kendi partilerinden istifa eden kişi sayısının 71 olduğunu belirterek halkın yanıltıldığı ve manipüle edildiğini söyledi.

Bingöl açıklamasında şu ifadeleri kullandı: 

"Toplam 637 üyemizin bulunduğu Horasan’da, DEVA Partisi’nden istifalar olduğu doğrudur. Ancak, iddia edildiği gibi 800 kişi değil, Horasan’da sadece 67, Karayazı’da da 4 üyemiz partimizden istifa ederek ve hatta istifaya zorlanarak saf değiştirmişlerdir. AK Parti yetkililerinin kamuoyunu yanıltmaya yönelik, gerçeği yansıtmayan açıklamaları nedeniyle kendilerini esefle ve şiddetle kınıyorum. İzledikleri yanlı ve yanlış politikalarla ülkeyi çıkmaza iten, fakiri fukarayı, emekliyi, ücretliyi bir silindir gibi ezen, uyguladıkları yanlış politikalarla iş dünyasında deprem yaratan, iş yerlerinin kapanmasına, iflasların yaşanmasına neden olan AK Parti’nin birkaç ay sonra yapılacak mahalli seçimlerde büyük bir yenilgi alacağı şimdiden belli olmaya başlamıştır.

Aziz Erzurumumuzun hiçbir yarasına merhem olamayanlar yapılan uyduruk törenlerle algı operasyonu peşindedir. Deniz bitmiş, kara görünmüştür. Rakamlarla oynayarak, gerçekleri ters yüz ederek bir yere artık varılamayacaktır. Açıklamamıza istinaden üye ve istifa sayılarını gösteren belgeler paylaşılmıştır. DEVA Partisi Erzurum İl Başkanı olarak, AK Parti yetkililerini partimizden istifa ederek kendi saflarına katılanların isimlerini kamuoyunun önünde açıklamaya davet ediyorum." 


<< Önceki Haber AKP'nin büyük yalanı deşifre oldu: DEVA'dan geçen 800... Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER