AKP’li Şamil Tayyar: Mafya devlete operasyon çekiyor

AKP'li Şamil Tayyar, suç örgütü lideri Ayhan Bora Koplan davasındaki gelişmelerle ilgili olarak "Mafya devlete operasyon çekiyor. Birileri özel hesabını görüyor" dedi.

SHABER3.COM

Bold Medya'da yer alan habere göre eski AKP Milletvekili Şamil Tayyar, Ayhan Bora Kaplan soruşturmasında görevli üç emniyet müdürünün görevden alınmasıyla ilgili olarak, “Mafya devlete operasyon çekiyor. Kaldı ki ortada bir darbe girişimi olsaydı, hadi beni geçin, Recep Tayyip Erdoğan taş üstünde taş koymazdı” dedi.

GİZLİ TANIK İFADELERİNDE TEK BİR SİYASİNİN ADI YOK

Tayyar, sosyal medya hesabından Ayhan Bora Kaplan davasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Kaplan ve beraberindekilerle ilgili davanın ikinci duruşmasının pazartesi günü başladığını belirtterek, “Ayrıca, dosyada ‘M7’ ve ‘Ü5’ koduyla iki ayrı gizli tanık var. İddianamenin ve gizli tanık ifadelerinin hiçbir yerinde tek bir siyasinin adı da iması da yok. O halde bunun 17 Aralık’la ne tür benzerliği var? Oysa Yargı ve Emniyet merkezli 17 Aralık darbe girişimi, tümüyle siyasileri kapsayan dosya üzerinden başlatılmıştı. Özne, siyasilerdi. 280 kişinin Selam Tevhid kumpasındaki gibi dinlendiği iddiası da yalan çıktı. Emniyet Genel Müdürlüğü’nün açıklaması ortada” dedi.

KAPLAN DOSTLARINA ‘YANARSAM SİZ DE YANARSINIZ’ MESAJI GÖNDERDİ

“Peki tantana nerden kaynaklanıyor?” diye soran Tayyar, paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “Fitili ateşleyen bizatihi Ayhan Bora Kaplan. İlişkili olduğu yargı ve emniyet içindeki dostlarına mesaj gönderiyor: ‘Yanarsam siz de yanarsınız.’ Ve strateji ilk duruşmada sahneleniyor. Kaplan duruşmada ‘önüme 40-50 isim kondu’ diyor ama isim vermiyor. Oysa ilk ifadesinde bu yok. 1 ay önceki bu ifade medyada da karşılık bulmuyor. Ta ki yurtdışına kaçırılan gizli tanık Serdar Sertçelik’in ikinci dalga operasyonuna kadar.

DARBE SENARYOLARI GİZLİ TANIĞIN GÖRÜŞMESİNE DAYANDIRILIYOR

Sertçelik, Kaplan’ın mahkemede attığı pası gole çevirmek için Organize Suçlar Şube Müdür Yardımcısı Şevket Demircan’la yaptığı görüşme kayıtlarını yayınlıyor, Kaplan’ın saygın bir işadamı olduğunu söylüyor, siyasilerin isimlerini zikrediyor. Tüm darbe senaryoları bu gizli tanığın yurtdışına kaçırıldıktan sonra yaptığı bu görüşmeye dayandırılıyor.

ÖRGÜT ÜYELERİ DİNLENİRKEN OLTAYA TAKILANLAR VAR

Bazı örgüt üyeleri takip edilirken oltaya takılanlar var elbette. Özellikle Ankara’nın çok yakından tanıdığı bir savcı ve bazı avukatlar.
Bu taife telefon görüşmelerinde kendilerini güçlü göstermek için isim zikrederek bazı siyasi ve bürokratlarla samimi olduğunu anlatıp umut dağıtıyor. Dinleme kayıtlarına takılan bu mesnetsiz iddialar da soruşturmada ayıklanıyor. Gizli tanık üzerinden darbe senaryosu yazılınca dava dosyasına eklenmemiş mesnetsiz iddialar da gündeme getirilerek senaryoya malzeme yapılıyor.
Akın Gürlek hadisesinde olduğu gibi. Orada Gürlek’in şahsını doğrudan hedef alan bir takip yok. Velhasıl, gizli tanığı kimlerin kaçırdığı, ifadesini değiştirmek ve siyasileri davaya bulaştırmak için kimlerin ikna ettiği belirlenirse mevzu daha iyi anlaşılır. Görüşmenin karşı tarafındaki emniyet müdürüne ayrı parantez açmak isterim. O bu tezgahın neresinde?

ÖZETLE MAFYA DEVLETE OPERASYON ÇEKİYOR

Özetle…
Mafya devlete operasyon çekiyor.
Birileri özel hesabını görüyor.
Kimileri 15 Temmuz’un içini boşaltıyor.
AK Parti’nin 22 yıllık iktidarında yaşanmış tüm darbe girişimi ve muhtıralara istisnasız karşı tavır koymuş biri olarak anlatayım istedim.
Kaldı ki ortada bir darbe girişimi olsaydı, hadi beni geçin, Recep Tayyip Erdoğan taş üstünde taş koymazdı.”
<< Önceki Haber AKP’li Şamil Tayyar: Mafya devlete operasyon çekiyor Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER