9 buçuk aydır kayıp olan Hüseyin Küçüközyiğit bulundu

29 Aralık 2020 tarihinden bu yana haber alınamayan Eski Başbakanlık raportörü KHK’lı Hüseyin Galip Küçüközyiğit bulundu.

SHABER3.COM

Kızı Nursena Küçüközyiğit'in aylardır sesini duyurmak için mücadele ettiği Hüseyin Galip Küçközyiğit'in Sincan cezaevine konulduğu dün akşam ailesine bildirildi.

Kızı attığı tweet mesajıyla konuyu duyururken babasıyla henüz görüşemediğini de belirtiyor.Eski Başbakanlık raportörü olan Hüseyin Galip Küçüközyiğit, hakkında açılan davada yargılama sonrası 6 yıl 3 ay hapis cezası aldı. Dosyası kayıp olduğu dönemde İstinaf ve Yargıtay tarafından onanan Küçüközyiğit, ileri derecede İngilizce, Almanca; orta seviyede ise Arapça biliyordu. İhraç edildikten sonra ailesinin geçimini çevirmenlik yaparak sağlıyordu. 

29 Aralık 2020'de aracıyla birlikte kaybolan Küçüközyiğit'in hayatından endişe edilirken Emniyet ve savcılık kaybolma vakasını incelememiş, kasıtlı olarak süreci yavaşlatmıştı. Kaçırıldığı kesinleşen Küçüközyiğit'in kızı, 9 ayı aşan mağduriyeti dünyaya duyurmak için çabalıyordu.
<< Önceki Haber 9 buçuk aydır kayıp olan Hüseyin Küçüközyiğit bulundu Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER