%76 oy çıkan ilçenin AKP teşkilatı: Oylar eriyor, sorumluluk kabul etmiyoruz

AKP’nin 24 Haziran’da yüzde 76 oy aldığı bölgede parti yönetimi istifa etti: Herkes sesimizi duysun, AK Parti’nin oyları eriyor.

SHABER3.COM

Konya’nın Halkapınar ilçesinde AKP İlçe Başkanlığı görevini yürüten Mehmet Kurun, 24 Haziran seçimlerinde %76.6 gibi oy aldıkları ilçede partisinin oylarının erimesinin sorumluluğunun kendisine yüklenmesini kabul etmeyerek istifa ettiğini açıkladı. Sözcü'ye konuşan Kurun "İl başkanlığının, birilerinin ya da sorumlu milletvekillerinin hatalarının sorumlusu ben ve arkadaşlarım değil” dedi.

‘AK PARTİ’NİN OYLARI ERİYOR’

AKP İl Başkanlığı'na gönderdiği istifasında, en zor seçim olan 24 Haziran seçimlerinde bile %76.6'lik bir oran ile görevini yerine getirdiğini belirten Mehmet Kurun, “Maalesef ki, yerel seçimlere girerken yapılan yanlışlara ve hatalara defaten uyarıda bulunmama rağmen bunlar dikkate alınmamış ve Ak Parti'nin oylarının erimesine sebep olmuştur. Bu sebeple ve gerekçelerle o hataların sebebi olmadığım halde, sorumluluğun tarafıma yüklenmesini gibi ağır bir yükü taşıyamayacağımı belirtiyor, AK Parti Halkapınar İlçe Başkanlığı görevimden istifa ediyorum” dedi.

GÖREVİNDEN İSTİFA EDEN KURUN: GÖNLÜM ÖYLE İSTEDİ

Partisine üyeliğinin ve bağımlılığının devam edeceğini belirten Mehmet Kurun, “Gönlüm öyle istedi. Kendi rızamla, ben ve yönetimim de dahil hepimiz istifa ettik. İl başkanlığının, birilerinin ya da sorumlu milletvekillerinin hatalarının sorumlusu ben ve arkadaşlarım değil” ifadelerini kullandı.

‘SESİMİZİ HERKES DUYSUN’

Mehmet Kurun, 24 Haziran seçimlerinde %76.6 gibi oy aldıkları ilçede partisinin oylarının erimesinin sorumluluğunun kendisine yüklenmesini kabul etmediğini belirterek, “Yönetim olarak görevden ayrıldık, istifa ettik, sesimizi herkes duysun” dedi. 
<< Önceki Haber %76 oy çıkan ilçenin AKP teşkilatı: Oylar eriyor, sorumluluk... Sonraki Haber >>
ÖNE ÇIKAN HABERLER